Daleka 14, 60-124 Poznań
info@smlikers.pl

Jak pozyskać followersów ?

Jak pozyskać followersów ?

Dowiedz się w jaki sposób możesz pozyskać więcej obserwatorów na Instagramie i jakie korzyści z tego płyną!

W jaki sposób pozyskać followersów, co zrobić by zdobyć popularność w social media i przede wszystkim jak zacząć zarabiać na Instagramie – to właśnie te pytania zadają nam najczęściej nasi klienci. Na te i na wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Przygotujcie ciasteczka i ciepłą herbatkę, zapraszamy do lektury! 🙂

Nie ulega wątpliwości fakt, że liczby mają znaczenia, tym bardziej w social media. Poza tym popularne dość przysłowie ,Jak Cię widzą, tak Cię piszą” ma się bardzo dobrze w odniesieniu do mediów społecznościowych. Według wielu badań znacząca liczba osób ocenia atrakcyjność marki przez pryzmat ilości fanów. To swojego rodzaju dowód społeczny, który ma olbrzymie znaczenie na to jak postrzegana jest nasza firma w sieci.

Nasuwa się więc pytanie – czy nasza firma może być nieaktywna w social media ? Odpowiedź jest banalna – tak, jeśli planujemy zamknąć interes w ciągu następnych miesięcy 🙂 Podejrzewamy jednak, że czytasz ten artykuł w zupełnie innym celu, tak więc czas zakasać rękawy i zabrać się do realizacji wyznaczonych celów!

Jak pozyskać followersów ?

Nie ma złotego środka i odpowiedzi na to pytanie. To w jaki sposób pozyskamy nowych obserwatorów zależy głównie od branży, w której działamy i od tego co, jak i kiedy publikujemy. Właśnie na tej drugiej kwestii się dziś skupimy.

Kluczem do sukcesu w kwestii pozyskiwania wartościowych obserwatorów naszego profilu na Instagramie jest przede wszystkim ich identyfikacja. Musimy wiedzieć kto może być zainteresowany naszymi produktami lub usługami i w jaki sposób tę wiedzę w sposób praktyczny wykorzystać.

Pamiętajmy również o tym, że jedne metody sprawdzają się znakomicie w danej branży, a inne już niekoniecznie. Wybraliśmy dziś 5 sposobów, które są dość uniwersalne i powinny się sprawdzić w większości przypadków. Nie zapomnij o tym, że na zbudowanie dobrego i wartościowego profilu potrzebny jest czas i cierpliwość 🙂

Sposób nr 1 – Analiza odbiorcy jako jedna z metod, by pozyskać followersów

Analizując swoich odbiorców zwiększysz szansę na to, że publikowane treści trafią w ich gusta i będziesz w stanie pozyskać nowych followersów.

Tak jest, pierwsze co musimy zrobić to przemyśleć kto jest naszym odbiorcą i do kogo chcemy kierować nasze treści. Jeśli chcemy skierować przekaz do wszystkich to niestety nie tędy droga. Najlepiej jest poświęcić trochę czasu i zadać sobie następujące pytania:

 • Skąd pochodzi nasz klient? – To pierwsze pytanie, które musimy sobie zadać, gdyż musimy wiedzieć czy warto publikować treści tylko w jezyku lokalnym, czy może również np. po angielsku co znacząco powinno zwiększyć nasze zasięgi.
 • W jakie grupie wiekowej są nasi odbiorcy? – Każde pokolenie lubi inne treści. Osoby starsze i bardziej stateczne preferują treści zawierające wiedzę i przekaz. Z drugiej strony młodsze pokolenie lubuje się w zawartości rozrywkowej.
 • Nasz klient jest klientem B2B czy B2C? – To dość ważne, gdyż klienci biznesowi skupiają się na poszukiwaniu użytecznych informacji, które mogą następnie wdrażać we własnych przedsiębiorstwach.
 • Jak reaguje nasza publika na publikowane przez nas posty? – To chyba najważniejsza rzecz jaką możemy zrobić. Zobaczyć, które posty cieszą się największym zainteresowaniem ze strony naszych fanów. Liczba polubień, wyświetleń video lub ilość komentarzy mogą być jednym ze wskaźników, które warto sprawdzić, by dowiedzieć się jakie treści warto publikować.

Sposób nr 2 – Analiza konkurencji (hashtagi)

Przeanalizowanie konkurencji pod kątem hashtagów pozwoli Twojej firmie zdobyć wartościowych ruch na profilu.

Na początek dobrze jest zacząć od przeanalizowania tego jak działa nasza konkurencja na Instagramie. Jeśli dopiero zaczynamy budować firmę i nie za bardzo wiemy jak inne firmy działają w naszej branży to należy skupić się na ustaleniu najpopularniejszych hashtagów dla firm podobnych do naszej.

W przypadku firmy Social Media Likers mogą być to następujące hashtagi:

Użyliśmy anglojęzycznych hashtagów, ponieważ działamy globalnie. W przypadku, gdy nasza firma działa jedynie na rynku lokalnym – polskim, to dobrze by hashtagi również były polskie.

Tak prosty proces pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie jak nasza konkurencja działa na Instagramie. Warto obejrzeć ich profile i zobaczyć jakiego typu treści publikują, jak często to robią i przede wszystkim jakich hashtagów używają. Najlepiej sprawdzić, które z postów mają najwięcej polubień i podobne stosować do naszych działań promocyjnych.

Przy okazji możemy sprawdzić ilu obserwujących ma nasza konkurencja, by mieć jakikolwiek punkt odniesienia. Najlepiej, gdy za cel obierzemy sobie średnią liczbę obserwatorów np z 10 profili naszych konkurentów.

Sposób nr 3 – Organizuj konkursy

Konkursy to świetny sposób by pozyskać świeżych followersów.

Gdy już znamy naszych odbiorców oraz wiemy jakie treści publikować, przyszedł czas na zaangażowanie obecnych i przyszłych followersów do interakcji z naszą marką! To odpowiedni moment na zorganizowanie konkursu. Zobaczmy jak to zrobić krok po kroku:

 • Określ cel konkursu – w tym przypadku chcemy zwiększyć zasięg naszych treści i pozyskać nowych obserwatorów.
 • Wybierz formę – Może być to quiz, konkurs fotograficzny lub zwykłe udzielenie odpowiedzi na pytanie.
 • Wybierz nagrody – Najlepiej, gdy nagrodą będzie produkt/usługa świadczona przez Twoją firmę lub markę, którą promujesz. Dobrze, by wartość nagrody odzwierciedlała stopień zaangażowania w konkursie.
 • Zasady konkursu – Instagram nie wymaga złożonych regulaminów. Wystarczy, że określimy podstawowe zasady takie jak kto może brać udział, na czym polega konkurs i jakie są nagrody.
 • Wybór odpowiednich hashtagów – Dobierz najlepsze hashtagi do dodatkowej promocji konkursu. Dzięki temu dotrzesz do większej ilości osób i zwiększysz szansę na pozyskanie nowych followersów,
 • Poproś o zaobserwowanie profilu – Nic na siłę. Niech to nie będzie główny warunek udziału w konkursie. Dzięki temu pozyskasz tylko tych fanów, którzy rzeczywiście są zainteresowani Twoją marką.

Sposób nr 4 – Płatne promowanie – jak pozyskać followersów, którzy konwertują

Reklamowanie się poprzez płatne reklamy na Instagramie to też dobra metoda by poszerzyć grono obserwatorów.

Kolejną metodą, dzięki której możesz zdobyć większą liczbę fanów są płatne reklamy na Instagramie. Ta opcja wymaga już określonego budżetu, przez co początkowo wiele osób nie chętnie chce z niej korzystać. Według nas to błąd, gdyż jak powszechnie wiadomo najlepsze wyniki osiąga się dzięki płatnym formom reklamy.

Koszt reklamy na Instagramie zależy od tego ile osób zobaczy naszą reklamę. Ten model reklamy wymaga więc od nas dość mocno sprecyzowanego określenia grupy odbiorców (przyda nam się wiedza z metody nr 1 ). Źle określona grupa odbiorców doprowadzi do tego, że naszą reklamę zobaczą osoby, które totalnie nie są zainteresowane naszą ofertą. Jednym słowem pieniądze wyrzucone w błoto. Pamiętajmy również o tym, że płacimy również za każde kliknięcie w naszą reklamę. Stawka jest zależna od branży.

Plusem reklamy na Instagramie jest możliwość ustalenie indywidualnego, maksymalnego budżetu oraz wybrania odpowiednich odbiorców. Dowiemy się również o potencjalnym zasięgu, dzięki czemu będziemy wiedzieć czego można się spodziewać po zaplanowanej kampanii reklamowej.

Sposób nr 5 – Zleć naszej firmie pozyskanie followersów

Social Media Likers pomoże Twojej firmie pozyskać nowych followersów z całego świata.

Jak widzisz sposobów jest wiele i każdy ma swoje mocne i słabe strony. Niewątpliwą cechą, która łączy wszystkie poprzednio opisane metody jest fakt, że działania te są bardzo czasochłonne i najczęściej efekty widoczne są po kilku lub kilkunastu tygodniach, jak nie miesiącach. Ale nie ma się co zrażać! Nikt nie mówił, że będzie łatwo 🙂

I w tym momencie mamy dobrą wiadomość – może być łatwiej!

Możesz wspierać swoje działania w social media poprzez nasze usługi. W tym przypadku będzie być to właśnie pozyskiwanie nowych followersów.

Na początku zdecyduj jaką ilość nowych obserwatorów potrzebujesz i w jakim czasie mają oni zacząć obserwować Twój profil. Poniżej masz wyszczególnione warianty ilościowe:

Wszystkie ceny podane powyżej są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT (23%).

Dodatkowe opcje

Oprócz tego możesz zdecydować się również na dodatkową opcję, którą jest stopniowy wzrost liczby fanów. To rozwiązanie zdecydowanie zwiększa wiarygodność prowadzony działań i jest lepiej traktowane przez algorytmy Instagrama. Na pochwałę zasługuje też fakt, że jesteśmy jedną z nielicznych firm, które proponują takie rozwiązanie swoim klientom. Podsumowując, możesz wybrać czas realizacji zlecenia:

 • Zlecenie realizowane natychmiastowo – Jeśli chcesz pozyskać followersów w szybkim tempie to ta opcja jest dla Ciebie. Jednakże nie rekomendujemy zdobywania fanów w ten sposób, ze względu na to, że po pierwsze nie wygląda to wiarygodnie, a po drugie może wzbudzić podejrzenia wśród dotychczasowych klientów.
 • Stopniowy wzrost liczby fanów – W przypadku, gdy zamierzasz pozyskać followersów w sposób bardziej wiarygodny to ta opcja jest dla Ciebie! Obserwatorzy będą przysyłani na Twój profil stopniowo i regularnie. W dodatku będzie się to odbywało w sposób totalnie losowy, np. jednego dnia będzie to 23 nowych followersów, innego aż 43. Jest to opcja dodatkowo płatna i kosztuje 19,99 zł.

Jak to działa?

Ok, ale pewnie zastanawiasz się teraz jakim cudem możemy w tak szybkim czasie pomóc Twojej firmie pozyskać followersów! Nie jest to takie proste, ale w skrócie wygląda to tak, że dzięki autorskiej sieci promujemy Twój profil wśród innych profili, które należą do naszej społeczności. Tak jakby rekomendujemy Twój profil innym użytkownikom Instagrama.

W przeciwieństwie do konkurencji nie wymagamy podania hasła do Twojego profilu, dzięki czemu Twój profil nie zostanie dodany do sieci – czyli nie będzie musiał obserwować profili innych użytkowników, jak to się ma w konkurencyjnych usługach.

Obserwatorzy pochodzą z różnych stron świata, a w niedalekiej przyszłości planujemy dodać opcję wyboru kraju, z którego mają pochodzić nowi obserwatorzy. Obecnie nie oferujemy followersów z Polski, choć nie wykluczone, że to się zmieni.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Ilustracje pochodzą ze strony – www.freepik.com


Jak pozyskać followersów ?
Ocena 5 z 19 głosów

 

18 komentarzy

 1. Elżbieta W. pisze:

  Będzie więcej artykułów na temat zdobywania nowych obserwatorów? 🙂 Miło się czytało!

  • Jan C. – Junior Account Manager pisze:

   Tak, mamy niestety lekkie opóźnienia w publikacji nowych tekstów – zbyt dużo pracy ostatnio 🙂
   Proszę wyczekiwać, w ciągu kilku dni na pewno coś opublikujemy 🙂

 2. Andziaq pisze:

  Świetny artykuł :* Macie coś dla stałych klientów ? 🙂

 3. Marika___Fashion pisze:

  Ja z akcji #polskamoda 🤩 zawsze dajecie więcej followersów ? Kupiłam 1000 , a dostałam ponad 1200 🤔

  • Jan C. – Junior Account Manager pisze:

   Tak, zazwyczaj reklamujemy Twój profil wśród większej ilości obserwatorów niż zakłada wykupiony pakiet. Każdy nasz klient musi być zadowolony w 100% z naszych usług 🙂 Pozdrowienia!

 4. Aniele_oko pisze:

  Ja ze swojej strony mogę polecić również reklamowanie poprzez relacje na Instagramie. W miarę dobrze się sprawdza w celu podbicia liczby serduszek na zdjęciach. 😍

 5. Jagoda D. pisze:

  Kiedy kolejną promocja na polubienia postów na Instagramie ? 😮 Niestety nie zdążyłam wczoraj kupić 😫

  • Jan C. – Junior Account Manager pisze:

   Pani Jagodo, dziś mamy akcję promocyjną! Na hasło #polskamoda otrzyma Pani 30% rabatu 🙂 Kod zniżkowy należy wpisać na karcie zamówienia (tam gdzie wpisujemy dane do zamówienia).
   Miłego dnia!

 6. Dominika P. pisze:

  Ilość followersów na Instagramie niewątpliwie ma znaczenie, niestety klienci oceniają markę przez pryzmat tego ilu ma fanów 🙁 Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 🙂

  • Jan C. – Junior Account Manager pisze:

   Jesteśmy tego samego zdania. Zdobycie nowych obserwatorów na szczęście nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać 🙂 Życzymy miłego dnia!

 7. Baśka T. pisze:

  Super pomysł z analizą hastagów 🙂 Nawet rozpisaliśmy sobie plan publikacji na następny miesiąc z zastosowaniem najlepszych hastagów. Mimo wszystko dodatkowe wsparcie z Państwa strony w postaci zdobywania dodatkowych obserwatorów skutecznie zwiększa zasięgi naszego profilu 😍 Przewidujecie jakieś promocje? 😊 Pozdrawiamy #polskiekosmetyki

  • Jan C. – Junior Account Manager pisze:

   Dziękujemy za miłe słowa! Promocje były, są i będą 🙂 Proszę oczekiwać na maila, zawsze wysyłamy powiadomienia jak jest okres promocyjny na pozyskiwanie nowych fanów na Instagramie.

   Taka mała prośbą na przyszłości – prosimy nie publikować linków do swoich stron oraz w nazwie użytkownika nie podawać pełnego imienia i nazwiska. Wiadomo – RODO 🙂 Miłego dnia!

 8. Gunter pisze:

  Jeśli chciałbym pozyskać followersów np ilości powyżej 10000 , to ile bym musiał czekać ? I jaki to koszt ?

 9. Marlena F. pisze:

  Super poradnik 🙂 Czy profile, które Państwo oferują są realne ?

  • Jan C. - Junior Account Manager pisze:

   Pani Marleno, oferujemy tylko realnych użytkowników Instagrama. Zapraszamy do zakupu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *